Suure-Kolodavitsa/Matsuri läbimurre

Põlvamaa, Värska vald, Kolodavitsa, Alli talu (Kaarli ja Marta kodu) Suure-Kolodavitsas.

Talgud toimusid 06. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Suure-Kolodavitsa ja Matsuri külade vahelise otseläbipääsu taastamine. Endine külatee on täiesti võssa kasvanud ja hetkel läbitav ainult matšeeteomanikele. Talgupäeva lõpuks on kaks küla teineteisele 2,6 km võrra lähemal. Rajatud on jalgsi ja jalgrattaga läbitav rada. Kui varem pidi Matsurist Suure-Kolodavitsa pannkoogimunade järele sõitma 3,8 km kaugusele, millest 1,6 km on elava liiklusega maantee, siis nüüd võib vabalt lastele korvi kätte anda ja nad 1,2 kilomeetrisele jalutuskäigule saata. Just nii pikk on otsetee kahe küla vahel. Kindlasti aitab uus läbipääs tugevdada ja hoida häid sidemeid tee kummaski otsas olevate perede/talude vahel.
Talgutööd Raiume ja veame ära endisele teele kasvanud võsa. Üle Piiroja rajame ajutise purde, mille hiljem immutatud puidust kapitaalsema isendi vastu välja vahetame.
Talguliste maksimumarv 10
Vabu kohti 0
Kaasa võtta Abi oleks mootorsaest koos omanik-operaatoriga. Riietu vastavalt ilmale. Töökindad on tungivalt soovitatavad. Saeomanik varustab end töökaitevahenditega oma vastutustundele vastavalt. Võimalusel võta midagi kaasa ürituse lõpupeo piknikulauale ja suupisteid-termosejooki kohapeal alla neelamiseks.
Talgulistele pakutav Talgulistele pakume töörõõmu mõnusalt optimistlikus seltskonnas, töö- ja kui ilm lubab, siis ka lõkkesooja otse objektil. Kui töö otsa saab, siis grillime Matsuri külaplatsil vorstikesi ja peame piknikku, vihma korral pakub peavarju Sujuri-Ahti oma kodus. Päeva lõpetame ühise matkaga vastrajatud rajal suunaga Matsurist Allile.
Talgujuht Ahti Parijõgi
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Koguneme Suure-Kolodovitsas Alli talus. Kui kellelgi navigeerimisega raskusi tekib, võib tulla poole üheteistkümneks Matsurisse Sujuri hoovile, kust edasi saab autoga.
Talgukood 170427005
Salvesta kalendrisse