Linnus "Kloodi Pahnimägi"

Lääne-Virumaa, Rakvere vald, Päide, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald, Päide küla, Pahnimäe Kloodi Pahnimägi asub Rakverest 6,5 km loode pool, umbes 1,5 km pikkusel põhja-lõuna-suunalisel vallseljakul, mida rahvapäraselt nimetatakse Pahnimäeks.

Talgud toimusid 07. mai 2011
Talgute eesmärk ja hüvang Kivi ringvall võsast puhtaks lõigata ja võsa ära põletada. Linnuse õu korrastamine, haljastus. Lepavõsa välja lõikamine.
Talgutööd Kivi ringvalli võsast puhtaks lõikamine ja võsa põletamine. Linnuse õu korrastamine, haljastus. Lepavõsa välja lõikamine.
Talguliste maksimumarv 20
Vabu kohti 10
Kaasa võtta Kindad, tööriistad. Võimalusel mootorsaag, võsalõikur.
Talgulistele pakutav Talgulistele tagatakse toitlustus.
Lähem info talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=10354
Talgujuht Sven Neudorf
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Pahnimäe lääne külg, kindluse värav.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Kloodi Pahnimägi on linnamägi Rakverest umbes 6,5 km loode pool, ulatusliku Pahnimäe oosi lõunapoolses osas. Põhiplaanilt nelinurkne linnuseõu, põhisuunaga põhjast lõunasse, hõlmab ligi 7000 ruutmeetri suuruse maaala; 0,2 - 0,3 m paksuse leiuvaese kultuurkihiga. Õue läänepoolne osa on madalam. Nii põhja- kui ka lõunaotsas on vall, mille kõrgus sisenõlvalt on 1,2 - 1,5 m, välisnõlvalt kuni 2 m. Põhjapoolse otsvalli välisjalamil 0,5 m sügavune kraav, idaküljel umbes 1 m kõrgune äärevall. Vallid koosnevad mullast ja kividest. Põhjavallist on leitud palkrajatistest pärinevaid tukke ja sütt. Kaitserajatised pärinevad I aastatuhande teisest poolest.
Talgukood 1104185
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&mtab=photolibrary&id=10354