Linnarahvas Pilistverre

Viljandimaa, Kõo vald, Pilistvere

Talgud toimusid 11. mai 2013
Talgute eesmärk ja hüvang Talgute peamine eesmärk on ühendada inimesi ja laiendada nende silmaringi läbi muinsuskaitsealuste objektide korrastamise. Selleks tuuakse kokku linnainimesed, kes ei tea midagi maaelust ja maainimesed, kes ei taha midagi kuulda linnaelust. Lisaks on talgutele juba ette registreerunud Tartu Waldorfgümnaasiumi 5. klass koos vanematega.
Talgutööd Peamised talgutööd puudutavad Pilistvere muinsuskaitse all olevaid objekte. Mehed saavad omavahel mõõtu võtta kiviaia ladumises. Naiste osavaid käsi ootavad korrastamist vajavad mälestusmärgid. Soovijatele on valmis pandud ka rehad ja käru ning ka lastele on mõeldud. Võimalik, et leiab tööd ka ehitusinseneridele.
Talguliste maksimumarv 31
Vabu kohti 16
Kaasa võtta Hea tuju ja töökas vaim. Ilusat ilma ei maksa ka koju unustada :)
Talgulistele pakutav Esiteks saab see olema üks imekaunis kevadpäev väikses aga töökas Pilistvere külas. Saabudes on võimalik nautida Pilistvere ajaloolist külakeskust ja viia ennast kurssi kohaliku ajalooga. Tööd tehes on ennast pidevalt võimalik kosutada joogi- ja söögipoolisega. Talgulõunal pakutakse ka sooja sööki. Peale selle on võimalik ennast õhtul tunda väsinud, kuid õnnelikuna.
Lähem info talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=8427 ; http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=8428 ; http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=8429
Talgujuht Hendri Seinberg
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise
Kogunemine Koguneme Pilistvere kalmistu juures. Täpsemad juhised kohajõudmiseks saabuvad autojuhtidele sms-i teel.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Üheks talgutööks on Pilistvere kalmistul asuva Vabadussõja mälestusmärgi korrastamine. See on üks kahest algsel kujul nõukogude okupatsiooni üle elanud Vabadussõja mälestusmärkidest Eestis. Mis on selle mälestusmärgi lugu ja kuidas see okupatsiooni ajal puutumata jäi, kuuleb lähemalt talgutel.
Talgukood 13042837
Salvesta kalendrisse