Läätsa paadisadamas ja rannas talgupäev Saaremaal

Saaremaa, Salme vald, Läätsa, Läätsa paadisadam

Talgud toimusid 08. mai 2016
Talgute eesmärk ja hüvang Kaluritel on plaanis avada sadam ja rannaala külastajatele. Valmistatakse ette ujumisrand ja sadamaala. Eesmärgiks on luua rohkem eeldusi inimeste tulemiseks ja ohutuks olemiseks mere ääres.
Talgutööd I Ohutuse tagamiseks on kavandatud tegevused: 1. Suunaviitade ja märkide paigaldamine 2. Korrastatakse sadama faarvaatri liinimärgid (värvid, helkurribad, liinile rihtimine) 3. Kairedelite remont, värvimine, paigaldus. 4. Avalikkuse teavitamiseks infostendide ja siltide paigaldamine. Külastaja meelespea. II Heakorratööd: 1. Lammutatakse mittevajalikud mahajäetud rajatised, kuurid. Materjal sorteeritakse taaskasutuseks või viiakse kokkuostu. Valmistatakse ette jaanituli. 2. Kogutakse kokku sadamaalal tarbetud püügivahendite jäägid. Sorteeritakse saatmiseks prügijaama. 3. Kogutakse kokku metall- ja klaasjäätmed, sorteeritakse äraviimiseks kokkuostu või konteinerisse. 4. Üldine prügikoristus, et muuta ohutumaks kogu rannaala. Prügi äravedu. III Talguliste tunnustamine, ühine talgusöök (pirukad, võileivad, suitsukala, ...). Ühistöö plaanid edaspidiseks.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 24
Kaasa võtta Hea töötuju; Tuulekindel riietus; Tugevad töökindad; Oma söögikauss ja joogitass;
Talgulistele pakutav 1. Osasaamine talgusöögist, mida valmistatakse samuti talgutööna. 2. Mittekohalikele talgulistele tutvustatakse ranna ajalugu ja plaane tulevikuks.
Talgujuht Leo Filippov
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene
Kogunemine Kogunemine Läätsa kalarannas parklas. Ca 21 km Kuressaarest Sõrve maanteelt alla mere äärde, viit näitab sadamasse.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Talgute korraldaja on MTÜ Kalurit Ühendus Läätsa Rand talgute toimkond: H. Varris, A. Läets, K. Lepik, P. Vahter, T. Lepp. Põhikontakt: Hans Varris, mbl 5297484
Talgukood 160421038
Salvesta kalendrisse