Koristustalgud Juuru pastoraadis ja selle ümbruses

Raplamaa, Juuru vald, Juuru alevik, Juuru alevik, Side 1

Talgud toimusid 06. mai 2017
Talgute eesmärk ja hüvang Sel suvel on toimumas Juuru kihelkonnapäevad, kus ürituste kese on Juuru alevikus. Neil päevadel on plaanis avada kihelkonnarahvale ka Juuru ajaloolise pastoraadi uksed ja aiaväravad.Seetõttu korraldame 6. mail pastoraadi ja selle ümbruse (Side 1 ja Side 2) koristustalgud.
Talgutööd Lustida saab oksi, võsa ja hekki piirates, lisaks puid tagasi lõigates, olmeprügi kokku korjates jne. Hea võimalus on piiluda ka pastoraadi ruumidesse ja seal kord majja lüüa ning mõelda kaasa, kuidas see hoone rakendada kogukonna teenistusse. Vihmase ilma korral koristame vaid pastoraadi ruume.
Talguliste maksimumarv 25
Vabu kohti 25
Kaasa võtta Kaasa tasub võtta reha, kindad ja muidugi hea tuju. Kellel pole, leiame ja tekitame :)
Talgulistele pakutav 12.00 tee/kohvi-küpsise paus, 15.00 ühine lõunasöök, 15.45 ringkäik pastoraadis (minevikust ja tulevikust: Kalev, Esta ja juhatus)
Talgujuht Kalev Kask
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Koguneme ajaloolise Juuru pastoraadi ees kl 9.00. Kes nõnda vara ei jõua, siis võib ka hiljem liituda. Olete oodatud!
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Ajalooline JUURU PASTORAAT Kirikust sadakond meetrit idas asub kõrge kivimüüriga piiratud aias põliste puude vahel pikk, madal ja raske paekivist pastoraadihoone, mis oli ajalooliselt koguduse hingekarjase ja ta pere elukohaks ning koguduse kantseleiks. Millal pastoraat algselt ehitati, ei ole teada. Kirikukroonika järgi sai hoone Põhjasõjas kannatada ja 1732. a ehitati pool sellest uuesti üles. Praeguse kuju sai hoone 19. sajandi lõpul. 1940. a pastoraat riigistati, ent jäi koguduse kasutusse kuni 1949. aastani. Seejärel paigutati hoone põhjapoolsetesse ruumidesse sidejaoskond. 1969. a oli kogudus sunnitud vabastama ka teised veel nende kasutada olnud ruumid. Vabanenud pindadele paigaldati Juuru 200-numbriline automaattelefonikeskjaam ning anti kasutada side ja keskjaama töötajatele korteritena. Taasiseseisvumise järel hoone tagastati kogudusele. Vt. ka: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1263199143798058&id=724456344339010
Talgukood 170502033
Salvesta kalendrisse