Koidu seltsimaja talgupäev

Viljandimaa, Viljandi linn, Jakobsoni 18, Viljandi

Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Eesmärk on kraamida puhtaks need ruumid Koidu seltsimajas, milleni meie innukas meeskond ei ole veel jõudnud. Koidu seltsimaja sammub jõudsalt kunstide ülese loomemaja poole. Oleme tegutsenud ja tegutseme selle nimel, et Koidu seltsimaja oleks koht kunstnikele lühema- või pikemaajaliseks tegutsemiseks, residentuurideks, etendusteks, performance'iteks, näitusteks, kontsertideks, filmiõhtuteks, kirjandusõhtuteks. Soovime, et nii kunstnikel kui publikul oleks Koidu seltsimajas järjest paremad tingimused ja mõnusam olla.
Talgutööd Kraamime kokku äraviskamiseks mõeldud kola ning ning anname uue ilme värskendust vajavatele ruumidele.
Talguliste maksimumarv 35
Vabu kohti 32
Kaasa võtta Mugavad tööriided ja -kindad, võimalusel ämber, põrandahari ja kühvel. Ja midagi meelepärast õhtuseks ühiseks ampsuks.
Talgulistele pakutav Alustame hommikut üheskoos väikese virgutusega. Edasi asume tööle mõnusas muusikarütmis. Kell 13:00 kosutame end sooja supiga ning kraamime veel veidi. Talgud lõpetame turgutava lõdvestusega. Seejärel on soovijatel võimalus veel ühiselt maha istuda, midagi maitsvat põske pista ja muljetada. Talgulised on huvi korral oodatud ka edaspildi Koidu seltsimajas toimuvas kaasa lööma ja kaasa mõtlema.
Talgujuht Evelin Lagle
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Koidu seltsimaja suurde hoovi (sissepääs Jakobsoni tänava poolt)
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Koidu seltsimaja on pika ja väärika ajalooga maja kesk Viljandi linna. Esimesed märkmed ehitisest pärinevad juba 1870ndate aastate lõpust. 1911. aastal ostis maja Kultuuriselts Koit, kes seda ka tänaseni omab ja oma jaksumööda ülal hoiab. Aastal 2016 avas grupp kultuurihuvilisi noori seltsimaja uksed taas Viljandi rahvale ja asus maja elule äratama. Tänaseks tegutsevad Koidus kunstnikud nii alaliselt stuudiopindadel kui lühemate programmide raames näiteks kunstiresidentuurides. Maja on jõudsasti arenemas! Iga aasta saab uus nurgake uue ilme ja annab uuele kunstnikule võimaluse uuteks väljakutseteks.
Talgukood 190331019
Prindi talgute kuulutus Salvesta kalendrisse