Keri talgud

Harjumaa, Viimsi vald

Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Talgutöid tehakse Keri kogukonna, saarevahtide ja saare külaliste ning kogu saare heaoluks. Tänavu on plaanis erinevaid talgutöid 15 ringis.
Talgutööd Saar on vaid 3 ha suurune. Talgupäeval jõuab tervele saarele lihtsamate töödega tiiru peale teha. Plaanis on: 1. Paigaldada uus pesukuivatusnööri post, mille murdis maha talvine torm 2. Krohv hoonete ümbert kokku korjata 3. Istutame saare lilli ja ürte täis 4. Vanad, oma aja ära elanud aknad väärikalt pensionile saata. 5. Maja koristamine ja lõpuks saab ka aknaid pesta 6. Vanaraud majast välja, et oleks rohkem ruumi kallitele külalistele. 7. Sauna taga olev ebavajalik kokku koguda ja äraveoks ettevalmistada 8. Komposti kasti vajab tuulutamist, et oleks lilledele ja ürtidele värsket rammusat mulda 9. Välikäimla värvimine 10. Väike saarevahtide tuba vajab veel viimast lihvi 11. Mõned kaevetööd 12. Kaevumaja alumise serva korrastamine 13. Kütusehoidla pealsed puhtaks ja läikima 14. Mööbel kokku monteerida 15. Puukuuri putitamine
Talguliste maksimumarv 32
Vabu kohti 4
Kaasa võtta Selga palume panna soojad tuule- ja vihmakindlad riided (mereriided e. talveriided)! Ja see ei ole nali! Taskusse töökindad! Võta kaasa piknikukorv koos endale meelepärase kehakinnituse ja joogiga. NB! Saarel ei ole joogivett. 5 eurot sularaha talgute toetuseks! Anna palun talgujuhile märku, milliseid tööriistu ja puhastus/koristusvahendeid saaksid ühes võtta. Kui sul on mõni eriline oskus, millega saaksid abiks olla, anna teada, püüame sinu oskust saare hüvanguks ära kasutada. Lemmikloomi palume mitte kaasa võtta kuna on lindude pesitsemise aeg!
Talgulistele pakutav Meeleolukat meresõitu. Värsket õhku. Kajakakisa. Toimekat päeva väikesel kuid äärmiselt huvitava ajalooga saarel, mille lagunev tuletorn saab järgmisel aastal 300 aastaseks. Suurel hulgal toredaid lugusid saarest. Saare ja sealsete võimaluste tutvustust. Lõunaks talgusuppi. Kustumatuid emotsioone!
Talgujuht Anna-Liisa Eljari
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Viimsis, Leppneeme sadamas, kell 9:30 (merereis saarele ca 1,5 h) Tagasisõitu saarelt alustame ca kell 17, Leppneemes hiljemalt kell 19 PS! Sõidu toimumist võib mõjutada tuul.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Saarel ei ole joogivett! Merel on alati jahedam kui maal - selga soojad/tuulekindlad ja ilmale vastavad riided! Saar on avatud kasutusega, sealset tegevust haldab Keri selts. Saarel tuleb järgida saare reegleid ja kodukorda. Kõik saarel tarbitav tuleb ise kaasa võtta, tagasi tulles kehtib sama prügi kohta! Saarel on võimalik osta saare sümboolikaga meeneid, tulu läheb saart haldava seltsi toetuseks. NB! Lemmikloomad jätame palun koju, kuna lindudel on pesitsusaeg!
Talgukood 190326027
Prindi talgute kuulutus Salvesta kalendrisse