Jausa vesiveski ajalootalgud

Hiiumaa, Hiiumaa vald, Jausa, Jausa vesiveski (Siimu veski) asub vana Käina-Emmaste tee ääres. Täpne asukoht on märgitud talgute kaardirakenduses.

Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang 1904. aastal rajatud Jausa vesiveski on töötanud nii vee-, auru- kui elektrijõul. Veski ja selle sisseseade on unikaalne nii tehnikaajaloo kui kohaliku pärandi seisukohalt. Kohapeal on endiselt säilinud näiteks ligi sajandivanune aurukatel, sama vana press katusekivide valmistamiseks ja lisaks veel vanu vesiveski detaile. Tänaseks on ajalooline veski saanud küll osaliselt uue katuse ja välisvoodri, kuid endisaegne insenerikunsti meistriteos vajab kohendamist ja kõpitsemist. Jausa vesiveski on üks väheseid säilinud Hiiumaa töööstusmälestisi, mis väärib Hiiumaa kogukonna hoolt ja tähelepanu.
Talgutööd Jätkame 2018. aastal alustatud välisvoodri remonti, lisaks paigaldame algupärastele kohtadele uued aknad. Raiume veski ümbruses võsa ja koristame prahti.
Talguliste maksimumarv 50
Vabu kohti 48
Kaasa võtta Ehitusmeeestel palume võtta kaasa tööriistad (akudrell, haamer, elektrisaag vms). Ülejäänud talgulised võiksid varustada end võsalõikuri, kirveste ja rehadega.
Talgulistele pakutav Pakume sooja suppi, külma õlut ja karastusjooki! Lisaks on kütame kohapeal sooja sauna. Meeleolu hoiab kõrgel Toomas Paap'i poolt valitud muusika.
Talgujuht Margus Kastein
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Vene, Inglise, Soome
Kogunemine Koguneme kl 8.45 Jausa veski juures.
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Lisainfo Margus Kastein, tel. 5043016 Kaido Teller, tel. 5163146 Jaan Pomerants, tel. 5051677
Talgukood 190327025
Prindi talgute kuulutus Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid https://photos.google.com/share/AF1QipOYo-pyDDYl0_iw2FXKrpf49pfHR36KHN9bzKrrzoskAm9QrNXRCIgBoC8jV6Ibgg?key=eF95ZUt0VWpCSkZHdzRJR0hSTGVULXhOaDhEQVVB