EELK Keila koguduse ajaloolise pastoraadihoone ümbruse korrastamine

Harjumaa, Harku vald, Kumna, Kumna 12

Talgud toimusid 05. mai 2012
Talgute eesmärk ja hüvang Keila Miikaeli koguduse kirikumõis on Kumna külas asunud juba aastasadu. Praegune pastoraat valmis 1797. aastal ning on kõige suurejoonelisem omataoliste seas Eestis. 1940. aastal võttis võõrvõim koguduse käest kirikumõisa, see tagastati Eesti taasiseseisvumisel. 2010. aasta 1. mail alustas kogudus pastoraadi juures talgutöödega ning need on kestnud tänaseni. "Teeme Ära!" raames tehti töid ka 2011. aastal. Sama aasta aprillis asutati kirikumõisa taastamiseks SA Keila Kihelkonna Rahvahariduskoda. PRIA on tänaseks eraldanud rahalised vahendid kirikumõisa ehitusprojekti jaoks. Eelseisva talgupäeva ülesanne: puhastada pastoraadi ümbrust võsast ja aastakümnetega sinna kogunenud prahist ning võimalusel koristada ka mõningaid siseruume.
Talgutööd Võsa saagimine, langetatud võsa ja okste korjamine ning põletamine. Maas vedeleva prahi kokkukorjamine. Siseruumide puhastamine prahist.
Talguliste maksimumarv 30
Vabu kohti 21
Kaasa võtta Kindad, kummikud, soe riietus. Võimaluse korral võsalõikuse tööriistad.
Talgulistele pakutav Lisaks tööle pakume talgusuppi ja ülevaadet Keila kirikumõisa ajaloost.
Lähem info talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=28725
Talgujuht Marek Roots
Keeled mida talgujuht räägib Eesti
Kogunemine Kogunemine kell 9.45 pastoraadi juures (vt kaarti). Vajadusel küsi infot 51931501 (Marek) või keila@eelk.ee
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta http://register.muinas.ee/?menuID=monument&action=view&id=28725 2010. aasta talgupäeva kohta vaata fotosid aadressil www.martinluther.ee (fotod ja videod).
Talgukood 12032312
Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid www.martinluther.ee (fotod ja videod).