Ajalooline Maidla mõis & park puhtaks

Raplamaa, Rapla vald, Juuru alevik, Maidla mõis

Talgud toimusid 04. mai 2019
Talgute eesmärk ja hüvang Asume korrastama ajaloolist Maidla mõisa ja selle kaunist parki, mis on viimased 8 aastat peale Lastekodu välja kolimist seisnud tühja ja õnnetuna. Koristame mõisa peahoone ja korrastame ning puhastame mõisa parki, et juba suvel saaks mõnusaid avatud üritusi korraldada.
Talgutööd Park: võsa saagimine, okste korjamine, lammutustööd, lõkke tegemine, tiigi puhastus Peahoone: prügi ja vanavara sorteerimine, ära tassimine ja viskamine, suure tolmu pühkimine. Lisaks võib-olla väiksemad ehitus-, -parandus või värvimistööd.
Talguliste maksimumarv 80
Vabu kohti 48
Kaasa võtta Selga panna tööriided, kaasa töökindad, kummikud, hea tuju ja hea sõber.
Talgulistele pakutav Maidla mõisa ekskursioon, supp, lõke & toredad talgulised
Talgujuht Susanne Org
Keeled mida talgujuht räägib Eesti, Inglise
Kogunemine Maidla mõisa ees 10.00
Lisainfo talgute või talguobjekti kohta Maidla on tegelikult Eesti üks populaarsemaid mõisa nimetusi, täpsemalt on neid lausa 5 tükki. Antud Maidla on Juuru alevikus asuv rüütlimõis ning ta juured ulatuvad lausa keskaega. Esimesed sjakohasemad teated mõisa kohta on alates 15.sajandist, kust alates olen olnud erinevate aadlike suguvõsade alluvuses, tuntumatest ehk ütlevad teile midagi sellised nimed nagu Taubed, Fersenid, von Maydellid. Alates 1940.aastast kolis sisse aga Maidla Lastekodu, mis tegutses seal lausa 60 aastat. Pärast seda aga kui nad 2012 välja kolisid, on mõis jäänud nukrasse seisu. Lastekodu omad jätsid sinna ka hulga vara (loe: vanu riideid, mööblit ja muud prahti). Talgud pärinevad talupojakultuurist ning teadupärast vajab see rohkem tööjõudu, kui on ühel majapidamisel pakkuda. Tule, teeme ära! :)
Talgukood 190411030
Prindi talgute kuulutus Salvesta kalendrisse
Ürituse pildid https://www.facebook.com/Maidla-manor-Maidla-m%C3%B5is-Raplamaa-279359912992145/?modal=admin_todo_tour